Menu

Nejzachovalejší hory, zachovalá

Vrchařská koruna
Jesenicka14. Plac Konrada HablaToto odpočivadlo dostalo název podle majitele cihelny a především městského zastupitele Prudniku. Plac Konrada Habla se nachází na žluté tur.stezce vedoucí z Pokrzywnej k Rozhledně Biskupská kupa.

Trasa:

Popis

Pro výjezd k tomuto vrcholu jsem vybral celkem pohodovou asi 12 km dlouhou trasu z náměstí ve Zlatých Horách přes obce Jarnoltówek a Pokrzywnou. Za to poslední 4 km otestují naši fyzickou kondici dokonale.
Z náměstí se vydáme směrem k polským hranicím a asi po 500 m odbočíme doprava směr hřiště. Budeme se držet zelené turistické značky, která nás dovede na st. hranice s Polskem. Pokračujeme dál do vnitrozemí do obce Jarnoltówek. Projedeme celou obec směr Pokrzywna až dorazíme k zábavnímu parku s názvem Zaginione Miasto ROSENAU. U parkoviště parku odbočíme doprava, projedeme kolem parku a za ním se dáme doprava po červené turist.značce.Ta nás dovede k rozcestníku,odkud se vydáme po modré, po 1200 metrech zatočíme prudce doleva jako bychom se chtěli vrátit, projedeme esíčkem a pokračujeme souběžně s původní modrou trasou. Zde nám začne konečně pořádné stoupání, které nám vydrží až do cíle. Po 1 km jízdy se napojíme na žlutou a té se držíme až do konce.Zde nás sice žádné občerstvení nečeká, ale asi 2 km dál po žluté dojedeme k Górskiemu Domu Turysty „Pod Biskupią Kopą”, což je slušně vybavená horská chata, která nabízí místní speciality i něco k pití.

?>

Vrcholy

Naše nejdivočejší hory, příroda nejméně zasažená člověkem. Lázně na znovuzrození ducha a zdraví. Nekonečné trasy pro kolo i pro pěší. Vrcholy jsou rozděleny do dvou kategorií.

JESENIK Počasí

Síň slávy

Držitelé koruny


1
Láďa Barnet z Letohradu
2019-04-24 * cyklo
Fotogalerie * Podrobnosti

2
Tereza Smékalová z Olomouce
2019-07-04 * cyklo
Fotogalerie * Podrobnosti

3
Jan Sabo z Brantic
2019-07-22 * cyklo
Fotogalerie * Podrobnosti

4
Petr Zlámal z Uničova
2019-06-23 * cyklo
Fotogalerie * Podrobnosti

1
Marcela Kubíčková z Dolní Bečvy
2019-07-18 * pěší
Fotogalerie * Podrobnosti

Něco nejasného? Nemůžete najít vrchol? Chcete nám vynadat za náročnost?

Napište nám

Poslat zprávu přes internet
Odesílám...
Zpráva byla odeslána. Děkujeme!
Kontaktní informace:
Adresa:

Vrchařská koruna Jesenicka z.s.
Nábřeží 755/10
779 00 Olomouc

E-mail adresa

jesenickavk@gmail.com

Chcete nám zavolat?

Cyklo: (+420) 601 122 107
Pěší: (+420) 606 596 878

Sociální sítě

Facebook
Instagram